Festiwal gier w przestrzeni miejskiej

Duality

duality

Duality to platformówka (gra Jump'n Run) skonstruowana z dwóch różnych, przypadkowo dobranych światów. Gracz, który biegnie lub skacze w pierwszym świecie, czyni to samo w drugim. Celem jest ukończyć grę w obydwu światach naraz – oddzielnie w każdym ze światów się nie da.

Gra odwołuje się do naukowego pojęcia dualizmu. Duality odnosi się do sposobu rozwikłania problemu w ten sposób, że zamienia się go na dualny, krok po kroku rozwiązując problem właściwy. Kreowane w tym procesie rozwiązania są efektywne, gwarantują staranne podejście do zagadnienia. Gatunek gier platformowych jest używany archetypicznie i odzwierciedla prostotę koncepcji. Utarte konteksty zostają zniszczone, a design gry zaczyna gracza denerwować.

Jak prosta komputerowa gra może być aż tak łatwa, że potrzeba całego zespołu do jej rozwiązania?

Format: Gra

  • październik 03, 2014 16:30 – 22:00
  • październik 04, 2014 11:00 – 20:00
  • październik 05, 2014 11:00 – 17:00

Martin Reiche (DE)

www.martinreiche.com @artsci_berlin

Martin Reiche jest artystą audiowizualnym żyjącym i pracującym w Belinie (Niemcy). Jest współzałożycielem Subformat Research Group badającej teorię przestrzeni i zjawiska digitalizacji przestrzeni, regularnie występuje na na konferencjach poświęconych informatyce, sztuce cyfrowej i grom.