Festiwal gier w przestrzeni miejskiej

Encounter - Photo Extreme

Photo Extreme to jeden z formatów gry Encounter. Gra jest przeznaczona dla fotografów i modeli nie bojących się wyzwań. Czy odważysz się robić ekstremalne zdjęcia?

Przed grą prosimy zarejstrować się na stronie krakow.en.cx Telefon komórkowy (1 na drużynę) jest wymagany.

Format: Gra

  • październik 04, 2014 14:00 – 15:00

Departament Gier with Encounter teams from Warsaw and Penza (PL/RU)

departamentgier.pl

Departament Gier - Łódzka grupa twórców gier. Działamy od 2007 roku, to co nas najbardziej interesuje to budowanie pozytywnej relacji między miastem a jego mieszkańcami. dla tego celu używamy różnych gier: historycznych gier miejskich, gier edukacyjnych, dźwiękowch, planszowych a nawet Gier Alternatywnej Rzeczywistości. W 2013 roku mała cząstka DG przeniosła się do Sankt Petersburga gdzie szukamy nowych składników dla naszych gier. Departament Gier jest częścią Stowarzyszenia Topografie.

Encounter to międzynarodowa sieć gier miejskich. Stworzona w 2001 przez Iwana Masliukowa, obecnie jest dużą siecią mogącą się pochwalić ponad 8000 rozegranych gier i setkami tysięcy graczy. W ramach systemu tworzone jest kilka typów gier - większość z nich rozgrywanych w nocy, w opuszczonych budynkach. Mimo, że gra może się wydawać niebezpieczna, statystyki wypadków na grach są stosunkowo niskie.

W grze rozgrywanej na festiwalu PlayPublik współpracujemy z grupami Encounter z Warszawy (PL) i Penzy (RU)