Festiwal gier w przestrzeni miejskiej

Encounter Workshop

Fascynujący świat Encountera nie jest do opowiedzenia w godzinę, ale postaramy się pokazać około 3 a może nawet 5% z niego. Program warsztatów obejmie szybkie wprowadzenie w główne typy gier w ramach systemu Encounter, zasady tworzenia gier i wszystko co może być przydatne do tworzenia gier w brudnych, opuszczonych, niebezpiecznych albo rosyjskich lokacjach. Pokażemy i wypróbujemy w jaki sposób prosta mechanika może być rozwinięta do skomplikowanych wymagających gier, jak zbudować sieć gier obejmującą 200 miast oraz jak wychować armię profesjonalnych graczy zbierających ekwipunek, dyskutujących o taktyce, mających własne mundury, kody i zwyczaje.

Format: Workshop

Departament Gier with Encounter teams from Warsaw and Penza (PL/RU)

departamentgier.pl

Departament Gier - Łódzka grupa twórców gier. Działamy od 2007 roku, to co nas najbardziej interesuje to budowanie pozytywnej relacji między miastem a jego mieszkańcami. dla tego celu używamy różnych gier: historycznych gier miejskich, gier edukacyjnych, dźwiękowch, planszowych a nawet Gier Alternatywnej Rzeczywistości. W 2013 roku mała cząstka DG przeniosła się do Sankt Petersburga gdzie szukamy nowych składników dla naszych gier. Departament Gier jest częścią Stowarzyszenia Topografie.

Encounter to międzynarodowa sieć gier miejskich. Stworzona w 2001 przez Iwana Masliukowa, obecnie jest dużą siecią mogącą się pochwalić ponad 8000 rozegranych gier i setkami tysięcy graczy. W ramach systemu tworzone jest kilka typów gier - większość z nich rozgrywanych w nocy, w opuszczonych budynkach. Mimo, że gra może się wydawać niebezpieczna, statystyki wypadków na grach są stosunkowo niskie.

W grze rozgrywanej na festiwalu PlayPublik współpracujemy z grupami Encounter z Warszawy (PL) i Penzy (RU)