Festiwal gier w przestrzeni miejskiej

Generations

"Generations" to mobilna aplikacja, której można używać przez wiele stuleci. W przeciwieństwie do zwyczajnych gier wideo, nie można jej skończyć w trakcie jednego życia. Jeśli ktoś w przyszłości ma osiągnąć najwyższy poziom, poprzedni gracz musi mu ją przekazać.W ten sposób gra łączy tematykę cyfrowego dziedzictwa i długodystansowej strategii graczy. Czy można odziedziczyć wynik gry tak, jak dziedziczymy rodzinne fotografie? Czy można czerpać przyjemność z gry, której wyniku nie zobaczymy w naszym życiu?

Aplikacja jest zaprojektowana na smartfony. Tym samym Gerations porusza sprawę starzenia się technologii. Gra jest zaprojektowana według obecnych możliwości i wiedzy technicznej. Czy zatem w przyszłości również będzie działać? Czy otaczająca nas dzisiaj technologia, za kilkadziesiąt lat będzie miała taki sam kształt? Jak zachowają się spadkobiercy naszej gry? Czy zdecydują się wyeksportować pliki gry do nowych urządzeń, czy też potraktują obecny nośnik gry jako relikt przeszłości i będą z niego korzystać w niezmienionej formie? Gra nie udziela odpowiedzi na tak postawione pytania, zostawiając interpretacje graczom.

Czy możemy zapisać w spadku plik, tak jak przekazujemy rodzinny album ze zdjęciami?

Format: Gra

  • październik 03, 2014 16:30 – 22:00
  • październik 04, 2014 11:00 – 20:00
  • październik 05, 2014 11:00 – 17:00

One Life Remains (FR)

www.oneliferemains.com

One Life Remains to francuski kolektyw skupiony na tworzeniu eksperymentalnych gier wideo. Obecnie składa się z kowboja kodu, propagandzisty dźwięku, filozofa, kuratora i profesjonalnego gracza. Każdy z nich pracuje na swój sposób, przesuwając granicę paradygmatów w tworzeniu gier wideo. To podejście skłania ich do kwestionowania roli kontrolerów, relacji między graniem w grę a graniem roli i dzedzicznej wartości save'ów. Dzieła One Life Remains są zwykle wystawiane w galeriach i na festiwalach. olrlogo