Festiwal gier w przestrzeni miejskiej

Hello Iris

„Hallo Iris“ jest grą przeznaczoną dla kafejki internetowej. Próbujesz wczuć się w atmosferę kawiarni, stwarzasz sobe tam miejsce pracy, tak jakbyś był umówiony z przyjacielem na pogawędkę. Może nawet nie zauważasz innych graczy. Iris, wysłanniczka z sieci, odnajdzie Cię i poprowadzi dalej w akcję, która rozgrywa się zarówno online jak i w realu.

Gra sprawdza, co dzieje się w takiej przestrzeni jak kawiarnia internetowa i przy tej okazji ukazuje poezję komunikacji na odległość.

Jak znaleźć poezję w komunikacji na odległość?

Format: Gra

  • październik 05, 2014 13:00 – 14:30

Tassos Stevens (UK)

www.allplayall.net

Tassos Stevens jest twórcą teatralnym, eks-psychologiem, zakłada też inne przebrania. Jest założycielem, współprowadzącym i artystą reprezentującym Coney, które tworzy wszystkie rodzaje żywych, wrażliwych gier angażujących widownię. Jego prace z Coney to m.in.: "A Small Town Anywhere", "The Loveliness Of Lower Marsh", "Codename: REMOTE", nagrodzony nagrodą BAFTA Nightmare High dla Channel 4 Education, oraz "RSVP with DYT" na Fringe Festival w Dublinie. Zaprojektował żywe gry: "Earpiece", "Following", "Counter-Demo", "Mustang vs Mosaic", "A Secret Game", oraz "Sangre y Patatas" dla Hide & Seek, IgFest, Come Out & Play NYC, Play:Vienna, i Pop Up Playground Melbourne. Prowadził warsztaty o graniu w przestrzeni publicznej od Brooklynu po Tasmanię. Był też głównym projektantem gry na iPhone: "Papa Sangre" i jej nieoficjalnego sequelu "The Nightjar".